• PROVOZNÍ DOBA

  Pondělí 7.00 – 16.00
  Úterý 7.00 – 16.00
  Středa 7.00 – 16.00
  Čtvrtek 7.00 – 16.00
  Pátek 7.00 – 12.00
  Jiná doba objednání
  dle domluvy.

 • OBJEDNÁVACÍ DOBA

  Pondělí - čtvrtek:
  11.30 - 12.00

  Pondělí - čtvrtek:
  15.30 - 16.00
  > Zobrazit KONTAKTY <

Dynamictaping

Dynamictaping představuje nový způsob práce, jak ovlivnit napětí svalů, šlach a postavení kloubů pomocí tejpování (lepení) speciálně konstruovanými dynamickými páskami (tzv. dynamictape = DT). Byl vyvinut australskými fyzioterapeuty a pro své možnosti lepení pohybových vzorců je někdy též nazýván biomechanickým tejpováním.

Při dynamictapingu zachováváme plný rozsah pohybu, pomáháme mu nebo mu odporujeme. Přitom přímo ovlivňujeme mechanické chování tkání, např. příliš přetěžované šlachy u tendinopatií. Při aplikaci DT na ošetřovaný segment ve zkrácené pozici začíná DT okamžitě odporovat pohyb a my využíváme elasticity (pružnosti) této pásky. Její pružná vlastnost (přirovnávaná k tahové gumě) pomáhá k absorbování energie (pomáhá excentrické kontrakci). Jakmile je zpomalení pohybu dokončeno, elastická potenciální energie je uložena a v momentě, kdy se začíná sval zkracovat, je přeměněna na kinetickou energii, která je uvolněna zpět do systému (DT tak usnadňuje svalovou práci při koncentrické kontrakci). Výsledkem je snížení zatížení svalů a energie vstřebávané šlachami.

V současné době se nabízí tři možnosti v přístupu lepení pásek – tejpů: tzv. tejpování sportovními tejpy, kineziotejpy a dynamickými tejpy. DT byl navržen za jiným účelem než kineziotejp – k řešení několika mechanických deficitů, se kterými se setkáváme v klinické praxi. Mají různé fyzikální vlastnosti, přesto často využíváme kombinace obou tejpů.