• PROVOZNÍ DOBA

  Pondělí 7.00 – 16.00
  Úterý 7.00 – 16.00
  Středa 7.00 – 16.00
  Čtvrtek 7.00 – 16.00
  Pátek 7.00 – 12.00
  Jiná doba objednání
  dle domluvy.

 • OBJEDNÁVACÍ DOBA

  Pondělí - čtvrtek:
  11.30 - 12.00

  Pondělí - čtvrtek:
  15.30 - 16.00
  > Zobrazit KONTAKTY <

Kineziotaping – Medical Taping Concept

Metoda Kinesio tejpování byla vyvinuta na začátku sedmdesátých let japonským chiropraktikem Dr. Kenzo Kasem. Pro tuto techniku byl vytvořen elastický tejp vyrobený na bázi bavlny s elastickými vlastnostmi, podobnými jako má lidská kůže.  Díky vlnovitému uspořádání lepidla na samotném tejpu dochází k tlakové redukci tkání, tím se zvětšuje prostor mezi kůží a svaly a dochází k regulaci krevního a lymfatického oběhu. Přes stimulaci proprioreceptorů se zlepšuje funkce kloubů a reguluje se svalové napětí. Redukce bolesti je tak důsledkem tlakového ovlivnění postižených tkání.

Oproti klasické metodě tejpování pevným tejpem není cílem imobilizace, ale naopak udržení popř. zvětšení rozsahu pohybu. Díky své elasticitě umožňuje svalům aktivně pracovat a chrání je v celém proběhu pohybu.

Účinky: zvýšení prokrvení, urychlení látkové výměny a tím urychlení hojení; zvyšování nebo snižování svalového napětí (tonizující/detonizující účinek), snížení bolesti (dráždění mechanoreceptorů), korekční.

Indikace: golfový/tenisový loket, syndrom karpálního tunelu, bolesti hlavy, migréna, artrózy, hallux vagus, menstruační bolesti, bolesti páteře, šlach, apod.