• PROVOZNÍ DOBA

  Pondělí 7.00 – 16.00
  Úterý 7.00 – 16.00
  Středa 7.00 – 16.00
  Čtvrtek 7.00 – 16.00
  Pátek 7.00 – 12.00
  Jiná doba objednání
  dle domluvy.

 • OBJEDNÁVACÍ DOBA

  Pondělí - čtvrtek:
  11.30 - 12.00

  Pondělí - čtvrtek:
  15.30 - 16.00
  > Zobrazit KONTAKTY <

Senzomotorická stimulace

 

Jedná se o metodu na neurofyziologickém podkladě, která je součástí jak fyzioterapie, tak se často využívá jako součást kondičního tréninku u nejrůznějších druhů sportů. Podporuje svalovou koordinaci, a tedy funkční souhru jednotlivých svalových skupin.

Cílem senzomotorické stimulace je dosažení reflexní, automatické aktivace žádaných svalů tak, aby pohyby nevyžadovaly kontrolu naší vůlí (vědomím) a výsledný pohyb byl optimální, a tedy i v co nejméně zatěžujícím provedení. Výsledkem je zlepšení svalové koordinace, úprava poruch rovnováhy, zlepšení držení těla a stabilizace trupu ve stoji a chůzi, doléčení poúrazových a pooperačních stavů pohybového aparátu. Vzhledem k tomu, že v rámci konceptu pracujeme i s rovnováhou a reakční schopností svalů, slouží i jako možná prevence pádů.

Pro trénink se využívají nejrůznější balanční pomůcky: kulové a válcové úseče, balanční sandály, minitrampolíny, velké míče, čočky, Bosu, balancestepy.

Indikace: nestabilita a hypermobilita pohybového aparátu, chronické bolesti páteře, vadné držení těla, svalové dysbalance, poúrazové a pooperační stavy pohybového aparátu, poruchy rovnováhy.